№ 2 Хюстън побеждава Бейлър с 82-76 в OT зад 15 точки на Крайър срещу бившия му отбор
AP News | 2024-02-24 | 21:56:19

УАКО, Тексас (AP) — L.J. Крайър вкара 15 точки срещу бившия си отбор, включително шест наказателни удара в продълженията, като вторият класиран и водещ в Big 12 Хюстън победи Бейлър с 82-76 в събота.

Кугърс (24-3, 11-3 Big 12) взривиха преднина от 16 точки на полувремето и си помислиха, че са спечелили играта с дълга тройка на Джамал Шед за край на регулирането преди повторението показа, че топката все още е в ръцете му, когато часовникът изтече. отново начело и добави още четири след това.

Еманюел Шарп имаше 18 точки, за да поведе Кугърс в петата им поредна победа и 10-та в 11 мача. J’Wan Roberts имаше 17 точки и 8 борби, докато Shead имаше 12 точки и 10 асистенции.

Джа'Коби Уолтър вкара рекордните 23 точки за Бейлър (19-8, 8-6), докато Рей Джей Денис имаше 21. Джалън Бриджис имаше 17 точки и 13 борби, а Джейдън Нън отбеляза 11 точки.

Мечките изоставаха през цялото време и не изравниха мача, докато Ив Миси, техният 7-футов първокурсник, не направи layup, докато беше фаулиран с 4,4 секунди до края на редовното време, за да направи всичко 69. Робъртс грабна рикошета от пропуснато наказателно хвърляне на Миси, а Шед закъсня само с малко и завърши мача без продължения.

Бейлър започна второто полувреме с 12-0, докато Хюстън пропусна първите си осем удара, драстична промяна спрямо първото полувреме. Бриджис вкара 14 от своите 17 точки през второто полувреме, включително девет последователни точки за Мечките в последните 5 1/2 минути от редовното време.

Кугърс водеха с 41-25 на полувремето, отбелязвайки 13 точки разлика 11 обръщания на Бейлър, изблик на 10 от 11 удара.

Робъртс започна тази част с пас от под коша към Емануел Шарп от дясното крило за тройка при 14:26 до края през първото полувреме, за да направи 9-3 и да започне тази гореща серия от удари , а нападателят от 6 фута и 7 асистира за следващия кош. Когато Робъртс направи скок с 7:57 до края, Кугърс имаха най-голямата си преднина при 27-10.

Това беше първата им среща като врагове от Големите 12 и първа след Финалната четворка преди три години, когато Бейлър победи Хюстън в полуфинален мач на път да спечели първото си национално първенство. Тогава Крайър беше с Мечките, като изигра 20 мача като първокурсник през този сезон и общо 70 през последните три години, преди да се трансферира в Хюстън.

Крайър беше освиркван всеки път, когато държеше топката в началото, а феновете го аплодираха неговата пропусната тройка при първия удар на Хюстън в мача.

Хюстън е домакин във вторник вечер срещу Синсинати.

Бейлър пътува около 90 мили на север, за да играе на TCU, който спечели със 105-102 в тройно продължение на 27 януари, за да стане първият и единствен друг противников отбор, който печели във Foster Pavilion.